Telegram Kanal Sahiplerine Yüzde 50 Reklam Geliri Sunuyor

Telegram, “sosyal medya tarihindeki en cömert ödül sistemlerinden birini” tanıttığına dikkat çekiyor. Platform, en az 1.000 abonesi olan kanal sahiplerinin, kanallarında gösterdikleri reklamlardan gelirin %50’sini kazanmaya başlayabileceklerini duyurdu. Bunu mümkün kılmak için şirket, kullanıcıları TON Blockchain’inde her zaman nakde çevrilebilecek Toncoin’lerle ödüllendiriyor. TON Blockchain, düşük ücretlere ve yüksek işlem hızlarına sahip. Hatta saniyede işleyebileceği işlem sayısında rekoru bile elinde tutuyor.

İstemeyenler Toncoinlerini çekmek zorunda da değil. Bunları Telegram reklamlarına, koleksiyonluk kullanıcı adlarına veya Premium hediyelerine yeniden yatırmanız mümkün. Toncoinleri botunuzu veya kanalınızı tanıtmak için kullanabileceksiniz. Böylece kanalınıza gelen trafiği daha da artırabileceksiniz.

Şirket sadece bir avuç Toncoin ile reklam oluşturulabileceğini söylüyor. Reklamınızı oluştururken tam olarak görünmesini istediğiniz kanalları seçerek reklamlar daha iyi hedefleyebileceksiniz.

Bu reklamlar aynı zamanda gizlilik dostu ve asla kullanıcı verilerine göre görüntülenmiyor. Yalnızca içinde bulunduğunuz belirli kanalları hedefleyen reklamları göreceksiniz ve bunlar kanal yöneticisine fayda sağlayacak.

Karardan rahatsız olanlar reklamları kapatabilecek ve yeni başlatılan Telegram Business özellikleri de dahil olmak üzere özel özelliklere erişilebilecek Telegram Premium’a abone olunması gerekecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir